Skrydžio instrukcija
NAUDINGA INFORMACIJA RUOŠIANTIS SKRYDŽIUI ORO BALIONU
Kiekvienas bent kartą išvydęs žemę iš oro baliono pintinės įgauna nepamirštamų įspūdžių ir puikių emocijų. Kad skrydis būtų išties saugus ir suteiktų nuostabų laisvės pojūtį, turėtumėte žinoti keletą niuansų:
1. Tikslią susitikimo vietą ir laiką Jūs gausite SMS žinute arba elektroniniu laišku likus 6 – 12 valandų iki skrydžio. Kai pilotas pagal vėjo kryptį ir greitį pasirinks tinkamą pakilimo vietą.
2. Oro balionais vasarą paprastai skraidoma ryte (5.00 – 9.00 val.), kol dar neprasidėję termikai (vertikaliosios oro srovės), ir vakare (18.00 – 21.00 val.), kai termikai nurimsta. Rudenį – pavasarį rytiniai skrydžiai prasideda šiek tiek vėliau (8:00 val. ryto), o vakariniai anksčiau (16:00 val.).
3. Skrydis oro balionu visiškai priklauso nuo meteorologinių sąlygų: debesuotumo, kritulių, matomumo, vėjo stiprumo ir pan. Paprastai meteorologinės sąlygos yra numatomos iš anksto, tačiau dažnai išankstinė prognozė būna netiksli arba neišsami. Todėl net atvažiavus į starto vietą skrydis saugumo sumetimais gali būti atšauktas.
4. Skrydis oro balionu vidutiniškai trunka apie valandą, tačiau visa procedūra (su pasiruošimu skrydžiui, instruktažu, baliono surinkimu ir t.t.) trunka apie 3-4 val.
5. Vienu oro balionu paprastai skrenda 6-16 keleivių. Jei Jūs norėtumėte skristi mažesnėje grupelėje ar be pašalinių žmonių, turėtumėte tai iš anksto aptarti su skrydžio organizatoriais.
6. Prieš skrydį keleiviai turės išklausyti piloto instruktažą. Klausykite atidžiai, jei kas neaišku, nesigėdykite klausti piloto. Jūs turėsite viso skrydžio metu išlikti budrūs ir laikytis piloto nurodymų.
7. Atvažiavus į starto vietą, pilotas paprašys Jūsų padėti paruošti balioną skrydžiui, žinoma, jei Jūs sutiksite ir būsite tam pasiruošę.
8. Jei Jūs turite sveikatos sutrikimų ar esate nėščia, geriausia dėl skrydžio iš anksto pasitarti su gydytoju. Bet kuriuo atveju apie savo sveikatos sutrikimus ar nėštumą Jūs privalote informuoti aptarnaujantį personalą registracijos metu.
9. Ruošiantis skrydžiui ir skrydžio metu geriausia vilkėti kelnes, striukę ar marškinius ilgomis rankovėmis (pageidautina nedegios medžiagos) avėti storapadžiais batais, turėti odines pirštines. Paprastai rytais žolė būna šlapia, todėl patogesni yra aukšti guminiai batai. Vakarais nusileidimo vietoje gali būti daug uodų, todėl patogiau jausitės su marškiniais ilgomis rankovėmis. Ruošiantis skrydžiui, skrydžio metu ar po nusileidimo galite šiek tiek išsitepti, tad labai neišsipuoškite. Vakarais pravartu turėti kepurę, kuri apsaugotų nuo degiklių karščio.
10. Prieš skrydį ir skrydžio metu draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus, narkotines bei psichotropines medžiagas. Taip pat rūkyti balione ir aplink jį viso skrydžio ir pasiruošimo metu.
11. Draudžiama į oro balioną įsinešti šaunamuosius ginklus, svaiginamuosius įtaisus, daiktus aštriais galais bet kokius įrankius ar prietaisus, kurie nėra būtini skrydžio metu, sprogstamąsias, degias, nuodingas ar kitokias pavojingas medžiagas.
12. Dažniausiai viso skrydžio metu nėra šalta (mes turime savo šildymą J), išskyrus tuos atvejus, kai mes pakylame aukščiau nei 1 km. Balione temperatūra yra tokia pati, kaip ir ant žemės + degiklių šiluma. Bet jei mes pakilsime į 1 km aukštį ar dar aukščiau, temperatūra gali nukristi apie 6,5 laipsnio 1 km.
13. Balionai visada skrenda vėjo pūtimo kryptimi. Todėl mes niekada nežinome kur jie tiksliai nusileis. Skrendančius balionus visada seka automobilis. Baliono pilotas palaiko radijo ryšį su mašina. Po skrydžio balionas ir keleiviai su automobiliu yra parvežami į susitikimo vietą. Jei Jūs atvykote su palaikančia komanda, kuri gali vairuoti automobilį, tai mes patariame jiems taip pat sekti balioną ir važiuoti paskui į nusileidimo vietą.
14. Į oro balioną galite pasiimti fotoaparatą ar kamerą, tačiau už galimus jų pažeidimus būsite atsakingi patys. Rekomenduojame aparatūrą įdėti į minkštus dėklus, kurie apsaugotų nuo galimų mechaninių pažeidimų nusileidimo metu. Už savo daiktus prieš skrydį, skrydžio metu ir po skrydžio yra atsakingi keleiviai.
15. Dėmesio: statistiškai oro balionas yra viena saugiausių transporto priemonių. Tačiau skrydis oro balionu yra aktyvi veikla, priklausanti nuo oro sąlygų, tad jis gali sukelti pavojų sveikatai ir gyvybei.
16. Dėl bet kokių iškilusių klausimų, prašome skambinti mums tel.: +370 652 00510 (Jūs taip pat galite naudotis Viber, Whats up programomis) arba el. paštu: info@ballooning.lt .
Linkime Jums smagaus skrydžio!
DRAUDŽAIMŲ DAIKTŲ SĄRAŠAS NUO 2022
SAUGOS INSTRUKCIJA VIZUALI NUO 2021